“Sarıyer’de Belediye var mı?”
17 okunma

“Sarıyer’de Belediye var mı?”

ABONE OL
27 Ağustos 2016 16:59
“Sarıyer’de Belediye var mı?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP Sarıyer ilçe başkanı Salih Bayraktar Sarıyer’de yerel bir gazeteye verdiği ropörtajda “Sarıyer’de belediye var mı” demiş! Bakalım var mı?

Sarıyer’de yapılan her hizmeti kendilerinin yaptığını belirten Bayraktar hangi Sarıyer’den bahsediyor acaba merak ettik?

Mesela 7 haziran seçimlerinde kendilerince açılışı yapılıp hala tam anlamıyla hizmete başlamayan Cumhuriyet mahallesindeki diş hastanesinden mi bahsediyor?

Çayırbaşı’nda yıllar önce başlanıp, AKP’lilerce temeli atılıp Sarıyer Belediye başkanlığı kaybedilince durdurulan/yavaşlatılan hastane inşaatından mı bahsediyor?

Yasalarca Sarıyer Belediyesine devredilmesi gerektiği mülkleri ve arsaları İBB’nin hala kanunsuzca Sarıyer Belediyesi’ne devretmeyerek halkın mülkiyet sorununun çözüme kavuşmasını engellemek mi verdiğiniz hizmetler yoksa?

İstanbul’da balık ihtiyacının 3’te 1’ini karşılayan Sarıyer balıkçılarının sorunlarına çözüm bulmak üzere Sarıyer Belediyesi’nin inşaa etmek isteyipte İBB tarafından izin verilmeyen balıkçı barınaklarından mı bahsediyorsunuz hizmet derken?

Yine Sarıyerli midyecilerin sorunlarına çözüm bulacak midyeciler için yapılacak hizmet alanın engellenmesinden mi bahsediyorsunuz?

Yoksa, Sarıyer halkının ulaşım problemi nedeniyle sıkıntılar çektiği yolların yapımı için Sarıyer Belediyesinin defalarca başvurmasına rağmen alt yapısı tamamlanmayıp, buna rağmen halk madur olmasın diye yapılan yolların İSKİ tarafından tekrar kazınarak bozulmasından mı bahsediyoruz hizmet derken.

Kadir Topbaş’ın Emirgan’da bulunan restaurantı için yolun genişletilip milyon TL’ler harcanarak yapılan genişletmenin otoparka dönüştürülmesinden mi bahsediyor olabilir miyiz?

Hatta belki Derbent’te yerel seçimlerde dağıtılan tapu olduğu söylenen fakat aslının orada oturan insanlarla yapılan bir sözleşme olduğu söylenen seçim yatırımı belgelerden mi bahsediyorsunuz?

Kuzey ormanlarının yok edilmesi, Kısırkaya barınağının yapılıp, çevresinin yapılaşmaya açılarak ormanlık alanların ranta açılması, köyler bölgesinde tarımı bitirecek yol çalışmaları, verdiğiniz üstün hizmetler olabilir mi?

Yıllardır küçücük bir salondan dolayı nikahlarını Sarıyer dışında kıldırmak zorunda olan Sarıyer halkına yapılmak istenen Derbent girişindeki Kültür ve Evlendirme merkezinin inşaatından malzemelerin nasıl yok edildiğinden, engellemeler ile yıllarca oranın yapılmaması için nasıl zorluklar çıkarıldığından mı bahsediyorsunuz hizmet derken?

Yine Sarıyer tarihinin devrim niteliğindeki hizmet binasının Pınar mahallesinin girişinde yükselmesinin önüne geçmek için İSKİ üstünden yapılan engellemelerden mi bahsediyoruz?

Şu an Yaşam Evi olarak Sarıyer’lilere hizmet veren ama AKP döneminde kebapçılara peşkeş çekilen belediyenin mülkiyetleri olmasın bahsi geçen hizmetler?

Milli eğitim bakanlıklarının hiç ilgilenmediği ve kaderlerine terk ettiği okullara Sarıyer Belediyesinin verdiği sınırsız destek mi sizin yaptığınız hizmetlerden biri sayın Bayraktar?

Ayazağa mahallesinin oy uğruna Sarıyer Belediyesi’ni kazanmak için bir gecede Şişli’den alınıp Sarıyer’e bağlanarak makul tarihinin değişerek hizmet almaya başlaması mıdır yoksa bahsettiğiniz şeyler?

SAGEM’lerde eğitim sistemi ile yerlerde olan eğitime verilen destekle öğrencilerin başarılarına katkı yapılması mı?

Her mahalleye park sözünün tutulması ile yapılan onca park mı hizmetiniz?

Yaşam Evlerinde, Semt Evlerinde Sarıyer halkının aldığı sınırsız hizmetten mi, mahallerde çalışan aileler için açılan ve çocuklarını güvenle teslim ettikleri kreşlerden mi, engelliler için açılan hizmet alanları ve engelsiz bir Sarıyer sloganı ile engelle karşılaşan her Sarıyer’liye anında hizmet verip engelini kaldıran çalışmalardan mı bahsediyoruz?

Yoksa kış aylarında İBB’nin yapması gerektiği hizmeti yapmayıp Sarıyer’de ana arterleri ulaşıma açmak için Sarıyer Belediye’sinin fen işlerinde gece gündüz çalışan emekçilerin harcadığı üstün emek mi?

İstanbul’da en iyi Ramazan etkinlik organizasyonu ile rakipsiz kalan Sarıyer Belediyesi ramazan etkinlikleri de sizin hizmetiniz mi acaba?

5000 öğrenciye verilen burs, erasmus destekleri, daha saymakla bitiremeyeceğimiz bir sürü sosyal projeler sizin verdiğiniz hizmetinizde, Sarıyer Belediyesi bizi mi kandırıyor yoksa sayın Bayraktar?

Sosyal yardım alan aileler, eğitim desteği alan öğrenciler, çıkıp açıklama yapsın o zaman biz Sarıyer Belediyesinden değil AKP’den alıyoruz bu destekleri diye neden oturtuyorsunuz evlerinde? Doğruları herkes bilsin susmasın kimse!

Sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler, halkın mülkiyet problemine karşı rant uğruna partinizin dayatmalarına rağmen halkın çıkarları gözetilerek imzalanmayan projeler, kentsel dönüşüm planlarının geri çevrilmesi, muhtarlara verilen destekler, yaşlılar için açılan misafirhaneler, sağlık hizmetleri, kültürel etkinlikler ile Sarıyer’in isminin kazandığı değerler, her dini inanış ve görüşün Sarıyer Belediyesi’nden aynı hizmeti alması mı behsettiğiniz hizmetler? Bunların tamamını siz yapıyorsunuz da Sarıyer Belediyesi bizi mi kandırıyor, yoksa bu hizmetlerin altında ezildiğiniz için ilçe başkanı ve AKP grup başkanı olarak, meclis üyeleriniz ile birlikte belediyenin hiç bir davetinde açılışında o yüzden mi sizi görmüyoruz?

İnsan yaptığı hizmetlerin arkasında durmaz mı başkan Bayraktar? Gelip verdikleri hizmetlerin açılışını yapmaz mı? Halkla buluşup bu onuru yaşamaz mı?

Sarıyer siyasetinin seviyesi bu kadar düşürülmez derken sanırım kinaye yapmışsınız kendi adınıza! Okullara spor salonları yapacak mışsınız da Sarıyer Belediyesi engellemiş! Okullar belediyenin hizmet sınırları içinde değil, Milli eğitim bakanlığının sorumlulk alanı içinde, izin verilmediyse muhatabınız orası olmalı Sarıyer Belediyesi değil! Bırakın spor salonları yapmayı ayrıca, gidip bakanlarınıza söyleyin okulları boyamak için, çocukların oturması için okullara sıra göndersinler önce. Okullarda milli eğitimin gidermesi gereken bir dünya sorun varken ve bunlar çözülmüyorken engelleniyoruz gibi bir yaklaşım hiç siyasetin seviyesine yakışmamış gerçekten!

Sarıyer’de seçim böyle kazanılmaz sayın Bayraktar, Sarıyer’li uyandı kime niye ve nasıl oy vereceğini biliyor artık, CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyer’de gösterdiği başarının farkında insanlar ve bu yüzden üç seçimde Sarıyer’de kazanan siz değilsiniz?

İsmail AYDIN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (4)
 • cemal dursun

  tek kelimeyle sarıyerimiz yıllarca göremedıgı hizmetini chp den almışdır hiçmi hiç ayrım yapmadan başarılarının devamını temenli ederim

  Cevapla
  +0
  -0
 • AHMET AKYEL

  TEK KELİMESİ İLE HARİKA BİR YAZINIZ.

  Cevapla
  +0
  -0
 • evren yılmaz

  sarıyer belediyesinin ne kadar iyi olduğunu birkezdaha iyi anladığım bir örnek
  12mayıs 2015de sarıyerde dayımı kaybettik belediyemiz sağ olsun en başından sonuna kadar yanımızda oldu gerekebilecek her türlü yardımı sağladı 25 ekim 2015 dede üsküdarda yengemizi kaybettik ve üsküdar belediyesine ait sadece cenaze namazının kılındığı caminin tentesinde belediyenin ismini gördüm anladımki hizmet sadece seçimle ilgili değilmiş

  Cevapla
  +0
  -0
 • Nihal Yesilbas

  Kesinlikle bu! Yuregine saglik Ismail Bey. Yapilan bunca hizmetleri gormezden gelip hala laf ebeligi yapmak bir ilce baskanina yakismaz. Bu olsa olsa karalamaktan baska bir sey olamaz.! CHP Sariyer Belediyesi her acidan ornek tesk edecek bir Belediyecilik anlayisi ve hizmetleri saglamistir.

  Cevapla
  +0
  -0


HIZLI YORUM YAP