İETT’den Sarıyerliye otobüs şoku!
26 okunma

İETT’den Sarıyerliye otobüs şoku!

ABONE OL
9 Aralık 2016 10:35
İETT’den Sarıyerliye otobüs şoku!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İETT Genel MüdürlüğüSarıyerlinin en çok kullandığı otobüs hatlarından biri olan 25 T Taksim-Sarıyer otobüs hattını seferden kaldırarak Sarıyer’de tepkiye neden oldu.

Önceden yapılmış bir ön çalışma veya Sarıyerlinin görüşü alınmadan gerçekleşen hat kapatma kararı Sarıyer’de özellikle yaşlılar arasında tepki topladı. Muhtemelen İstanbul’un trafik durumu düşünülerek alınan bu karar ile 25 T kullanan Sarıyerliyi metroya yönlendirme kararı veren İETT’nin bu kararı halkın tek otobüs ve tek biletle Taksim’e ulaşmasını önüne geçmiş oldu.

Bir otobüs hattının İstanbul trafiğinde ne kadar büyük bir yük olabileceğini söyleyen Sarıyerliler, alınan kararın aynı zamanda Sarıyerliye ek bir yükte getirdiğinin altını çizdiler. 25 T ile yapılan yolculukta tek bilet ile Taksim’e ulaşırken, metroya ulaşmak için onca kat ve merdiveni inmek zorunda kalmadıklarını, bu yeni uygulama ile ise hem ekstradan aktarma ücreti ödeyeceklerini hem de özellikle yaşlı insanların Hacıosman metrosunda onlarca merdiveni aşarak metroya ulaşacağını belirtiyorlar.

Durumun düzeltilmesi ile ilgili Sarıyer Merkez mahallesi muhtarı Sinan Yüksel “İETT hareket amirliğine başvuru yaptıklarını fakat bir sonuç alamadıklarını” belirtirken konuyu İETT genel müdürlüğüne bir dilekçe ve imza kampanyası ile taşınacağını kapatılan 25 T otobüs hattının tekrar açılmasını talep edeceklerini açıkladı.

Muhtar Sinan Yüksel Sarıyerlilerin kısa bi zaman sonra başlatacakları imza kampanyasına destek vermelerinin önemli olduğunu, otobüs hattının tekrar çalışır halle gelmesi için tüm Sarıyerlilerin buna destek vermesi gerektiğini duyurarak imza kampanyalarının başlaması ile destek beklediklerinin çağrısını yaptı.

 

Sarıyer Gözlem / İsmail Aydın

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
  • Nuri Eriçok

    25 T otobüsün seferleri zaten sınırlı idi.Halkın ihtiyacı onların derdi değil.aynı metro güzargahında olan ve akp nin oy potansiyeli olan ferahevlerde kaç otobüs var ve ne kadar sıklıkla geçtiği gözden kaçnasın.Sarıyerden 40 b de kalkıyor ama saatte bir.Sarıyerden alamafığı oyların intikamını halkı mağdur ederek alıyor.59 RS de aynı durumda.Metro r.kavak otobüsü sık geçmesine rağmen 25 h belli saatlerde sabag 2 akşam 2 defa kalkıyor.Bu güzargahta çalışan münübüslere avanta sağlanıyor resmen.bo kadar yolcusu olan bir hatta neden sefer konmuyor birileri açıklasa da öğrensek

    Cevapla
    +0
    -0


HIZLI YORUM YAP